Instagram TBT Ne Demek?

Instagram TBT, daha çok Perşembe günleri yaşanmış olan olayları ve eskiden çekilen fotoğrafları paylaşmak için kullanılan hashtag olarak bilinir. Bir kişi daha önce gerçekleşmiş bir Perşembe günü anısını veya fotoğrafını paylaşacak ise hashtag olarak Instagram TBT ifadesini kullanır.

Instagram TBT Açılımı Nedir?

Instagram TBT’nin açılımı Throw Back Thursday olarak bilinir. Kullanıcılar daha önce çekilmiş olan fotoğraflarını güncel şartlarda paylaşırken daha çok bu etiketi kullanırlar. Instagram TBT etiketinin kullanımı aslında çok eskiye dayanır. Wikipedia’nın referans olarak göstermiş olduğu Sports Illustrated’e göre, nice kicks isimli bir blog, TBT hashtag’i ile eski, vintage ayakkabı modellerini daha önce paylaşıyordu. 2020 senesinde ise tbt etiketi ile Instagramda ortalama 545 milyon gönderi paylaşılmıştır. 

TBT Sadece Instagramda mı Kullanılır?

TBT’nin sadece Instagram’da kullanılması gibi bir şart bulunmaz. Diğer sosyal ağlarında da geçmişte Perşembe gününde yapılan bir aktivite veya onun hikayesi, fotoğrafı paylaşılıyorsa TBT etiketinin kullanımı tercih edilir. Diğer yandan Instagram TBT etiketi olan fotoğraf Facebook’ta paylaşıldığında etiket yine görülür. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir